YTW-40-07-L-Q-520-100
Part Number:
YTW-40-07-L-Q-520-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height :
0.520" (13.200mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)