DW-01-20-F-D-207-LL-001
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-01-20-F-D-207-LL-001
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.813" (20.650mm)
Length - Stack Height :
0.207" (5.258mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
2
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)