DW-03-14-F-S-1190
Part Number:
DW-03-14-F-S-1190
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
1.190" (30.226mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)