DW-03-14-L-D-1260-002
Part Number:
DW-03-14-L-D-1260-002
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.060" (1.524mm)
Length - Stack Height :
1.260" (32.004mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)