ZW-27-13-S-T-800-150-LL
Part Number:
ZW-27-13-S-T-800-150-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 81POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height :
0.800" (20.320mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
81
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)