YTW-42-07-L-Q-435-120
Part Number:
YTW-42-07-L-Q-435-120
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Length - Tail :
0.120" (3.050mm)
Number of Positions :
168
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)