YTW-38-03-G-Q-125-120
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
YTW-38-03-G-Q-125-120
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height :
0.125" (3.175mm)
Length - Tail :
0.120" (3.050mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
152
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)