YTW-38-03-G-Q-125-150
Part Number:
YTW-38-03-G-Q-125-150
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.125" (3.175mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)