YTW-38-03-G-Q-300-100
Part Number:
YTW-38-03-G-Q-300-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)