YTW-36-05-G-Q-375-110
Part Number:
YTW-36-05-G-Q-375-110
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
144
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)