YTW-36-10-G-Q-250-100
Part Number:
YTW-36-10-G-Q-250-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.600mm)
Length - Post (Mating) :
0.264" (6.700mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
144
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)