TW-39-03-G-Q-269-157
Part Number:
TW-39-03-G-Q-269-157
Description:
CONN BRD STACK 2.00 156POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.269" (6.833mm)
Length - Tail :
0.157" (3.988mm)
Number of Positions :
156
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)