YTW-40-09-G-Q-160-090
Part Number:
YTW-40-09-G-Q-160-090
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.206" (5.232mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)