YTW-50-06-L-Q-400-100
Part Number:
YTW-50-06-L-Q-400-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
200
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)