TW-36-06-G-Q-380-140
Part Number:
TW-36-06-G-Q-380-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 144POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height :
0.380" (9.652mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Number of Positions :
144
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)