YTW-30-03-S-Q-230-120
Part Number:
YTW-30-03-S-Q-230-120
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.700mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.120" (3.050mm)
Number of Positions :
120
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)