YTW-28-07-G-5-230-100
Part Number:
YTW-28-07-G-5-230-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.421" (10.693mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
140
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)