DW-06-12-F-S-335
Part Number:
DW-06-12-F-S-335
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.585" (14.859mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)