DW-08-19-F-D-330-LL-016
Part Number:
DW-08-19-F-D-330-LL-016
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.890" (22.606mm)
Length - Stack Height :
0.330" (8.382mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)