DW-05-19-G-D-969
Part Number:
DW-05-19-G-D-969
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height :
0.969" (24.613mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)