DW-07-14-F-D-958
Part Number:
DW-07-14-F-D-958
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.362" (9.195mm)
Length - Stack Height :
0.958" (24.333mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)