DW-06-20-F-D-969
Part Number:
DW-06-20-F-D-969
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.051" (1.295mm)
Length - Stack Height :
0.969" (24.613mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)