DW-10-20-F-T-562
Part Number:
DW-10-20-F-T-562
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.458" (11.633mm)
Length - Stack Height :
0.562" (14.275mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)