DW-14-14-F-S-1230
Part Number:
DW-14-14-F-S-1230
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
1.230" (31.242mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)