DW-18-19-F-T-977
Part Number:
DW-18-19-F-T-977
Description:
CONN HDR 54POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.243" (6.172mm)
Length - Stack Height :
0.977" (24.816mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
54
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)