DW-16-09-F-S-619
Part Number:
DW-16-09-F-S-619
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.001" (0.025mm)
Length - Stack Height :
0.619" (15.723mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)