DW-20-19-G-D-240-LL-020
Part Number:
DW-20-19-G-D-240-LL-020
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.980" (24.892mm)
Length - Stack Height :
0.240" (6.096mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)