DW-12-11-G-D-664-LL-001
Part Number:
DW-12-11-G-D-664-LL-001
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
0.664" (16.866mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)