DW-26-14-F-D-1218
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-26-14-F-D-1218
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 52POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
1.218" (30.937mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
52
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)