DW-24-14-F-D-1014-LL
Part Number:
DW-24-14-F-D-1014-LL
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.306" (7.772mm)
Length - Stack Height :
1.014" (25.756mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
48
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)