DW-27-12-F-S-267
Part Number:
DW-27-12-F-S-267
Description:
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.653" (16.586mm)
Length - Stack Height :
0.267" (6.782mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
27
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)