DW-32-20-F-T-999
Part Number:
DW-32-20-F-T-999
Description:
CONN HDR 96POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.021" (0.533mm)
Length - Stack Height :
0.999" (25.375mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
96
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)