DW-32-20-T-D-901-001
Part Number:
DW-32-20-T-D-901-001
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.901" (22.885mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
64
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)