DW-26-19-F-S-966
Part Number:
DW-26-19-F-S-966
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.254" (6.452mm)
Length - Stack Height :
0.966" (24.536mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)