DW-26-19-F-T-1029
Part Number:
DW-26-19-F-T-1029
Description:
CONN HDR 78POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.191" (4.851mm)
Length - Stack Height :
1.029" (26.137mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
78
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)