DW-45-08-F-T-350
Part Number:
DW-45-08-F-T-350
Description:
CONN HDR 135POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
135
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)