DW-50-19-F-S-1055
Part Number:
DW-50-19-F-S-1055
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
1.055" (26.797mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)