DW-50-19-G-S-886
Part Number:
DW-50-19-G-S-886
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.334" (8.484mm)
Length - Stack Height :
0.886" (22.504mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)