DWM-12-61-G-D-473-001
Part Number:
DWM-12-61-G-D-473-001
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.050" (26.670mm)
Length - Post (Mating) :
0.457" (11.608mm)
Length - Stack Height :
0.473" (12.014mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)