DW-50-13-F-S-1009
Part Number:
DW-50-13-F-S-1009
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.111" (2.819mm)
Length - Stack Height :
1.009" (25.629mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)