DW-50-13-F-S-236
Part Number:
DW-50-13-F-S-236
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.884" (22.454mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)