DW-50-12-F-S-864
Part Number:
DW-50-12-F-S-864
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.056" (1.422mm)
Length - Stack Height :
0.864" (21.946mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)