DW-46-14-F-S-1095
Part Number:
DW-46-14-F-S-1095
Description:
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
1.095" (27.813mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
46
Pitch :
0.100" (2.54mm)