DW-37-14-F-S-1155
Part Number:
DW-37-14-F-S-1155
Description:
CONN HDR 37POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
1.155" (29.337mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
37
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)