DW-50-14-T-S-1240
Part Number:
DW-50-14-T-S-1240
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
1.240" (31.496mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)