HDWM-09-58-G-D-409-SM-A
Part Number:
HDWM-09-58-G-D-409-SM-A
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.844" (21.438mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.409" (10.389mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)