HDWM-07-58-G-S-460-SM
Part Number:
HDWM-07-58-G-S-460-SM
Description:
CONN HDR 7POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.895" (22.733mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.460" (11.684mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)