DW-41-19-F-S-1035
Part Number:
DW-41-19-F-S-1035
Description:
CONN HDR 41POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
1.035" (26.289mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)