HDWM-15-56-G-S-362-SM
Part Number:
HDWM-15-56-G-S-362-SM
Description:
CONN HDR 15POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.717" (18.212mm)
Length - Post (Mating) :
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height :
0.362" (9.195mm)
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)