HDWM-16-58-L-S-563-SM
Part Number:
HDWM-16-58-L-S-563-SM
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.998" (25.349mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.563" (14.300mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)